6.2 Woda mineralna
Wyniki z kolonii o mikroklimacie prezentującym Nizinę Czarnomorską (wykres 12) i zachodnie wybrzeże Estonii (wykres 13):
Wykres 12

Wykres 13

Na obu wykresach przyrostu fasoli podlewanej wodą mineralną widać stały przyrost w pierwszych dniach badań od 1, w przypadku wykresu 12 do 4 dnia, a w przypadku wykresu 13 do dnia 5 (jedynie dzień 2 w obu przypadkach odbiega od przyrostu w innych dniach). Na wykresie 12 po czterodniowym stałym przyroście następuje wzrost do niecałych 6 cm w siódmym dniu. W 8 i 9 dniu wykres spada, aby od 10 do 20 dnia osiągać wartość mniejszą od 1 cm na dzień. Na wykresie 13 po pięciodniowym stałym przyroście wykres osiąga najwyższą wartość w ósmym dniu. Od tego dnia do dnia 13 widoczna jest tendencja spadkowa przyrostu. W dniu 14 zauważamy dwucentymetrowy skok, a następnie znowu spadek.

Postanowiliśmy także przedstawić wykres średniego przyrostu dwóch sadzonek pielęgnowanych przy pomocy wody mineralnej, które uschły przed zakończeniem wszystkich badań. Są to sadzonki z klimatu Niziny Czarnomorskiej.
Wykres 14. Wykres przyrostu ostatecznie obumarłych sadzonek.

Jak widać na wykresie 14 przyrost tych dwóch sadzonek sięga najwyżej nieco ponad 2 cm na dzień. To niewiele. W dniu 17 pierwsza fasola uschła, co przedstawia utrata prawie połowy wysokości rośliny. W 18 dniu także druga fasola uschła, co widać poprzez ujemny przyrost, tak jak przy obumarciu pierwszego osobnika.